Prawo i Sprawiedliwość

#Dobra zmiana

„Pod biało-czerwoną ” wciąż trwa !

„Pod biało-czerwoną ” wciąż trwa !

Organizatorzy zdecydowali się przedłużyć projekt ” Pod Biało – Czerwoną ” do końca roku. Nie jest on jak się okazuje, finansowany z pieniędzy na zwalczanie koronawirusa

Ogłoszony na przełomie sierpnia i września projekt „Pod biało-czerwoną” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i odzewem Polaków. Do 11 listopada swój głos poparcia online oddało 350 000 osób, a 1339 gmin spełniło warunki projektu.

W niektórych mediach pojawiły się w ostatnim czasie nieprawdziwe informacje jakoby zakup i montaż masztów miałby zostać sfinansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. To nieprawda. 

Biało-czerwona mobilizacja

Projekt „Pod biało-czerwoną” ma na celu godne upamiętnienie Bohaterów Bitwy Warszawskiej – jednej z najważniejszych bitew w historii świata wygranej przez Polaków. W tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę zwycięskich walk. Biało-czerwona flaga łączy Polaków – taki też cel ma ta inicjatywa, – aby wzmacniać wspólnotę poprzez inicjatywy łączące mieszkańców naszego kraju. To szczególnie ważne w trudnym czasie epidemii koronawirusa.

– Jeszcze raz dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w projekt „Pod biało-czerwoną”. To niezwykle ważne i budujące, że tak wiele osób w gminach w całej Polsce mobilizowało się, aby zbierać głosy poparcia, by w efekcie finalnym w swoich małych ojczyznach móc postawić maszt z naszymi narodowymi barwami – powiedział Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – To przejaw patriotyzmu i pokazanie, że przywiązanie do wartości patriotycznych oraz barw narodowych jest dla Polaków niesłychanie istotne – dodał.  

Szczególnie ważne jest także to, że w czasie epidemii koronawirusa mieszkańcy poszczególnych gmin zaangażowali się w tę akcję w formule zdalnej – głosy poparcia można oddawać jedynie online.

Kontynuacja projektu

Przy okazji stanowczo zdementowano nieprawdziwą informację, która w ostatnim czasie pojawiła się w mediach.  To nieprawda, że zakup i montaż masztów z biało-czerwonymi flagami będzie finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Realizacja projektu będzie sfinansowana z budżetu państwa w 2021 roku.

Z uwagi na liczne prośby poszczególnych gmin, które zgłaszały ograniczone możliwości promocji projektu ze względu na obecną sytuację epidemiczną, termin oddawania głosów poparcia przedłużono do 31 grudnia 2020 roku.  

Możliwość oddawania głosów poparcia w projekcie „Pod biało-czerwoną” zostaje przedłużona do 31 grudnia 2020 r. Końcowy termin weryfikacji oddanych głosów poparcia online zostaje wyznaczony na 31 stycznia 2021 r. Wtedy organizatorzy oficjalnie poinformują, które gminy uzyskały największy odsetek liczby oddanych głosów poparcia w stosunku do liczby wszystkich mieszkańców gminy.

Zachęcamy więc do dalszego oddawania głosów poparcia online w gminach, które nie uzyskały jeszcze wymaganego pułapu (odpowiednio 100, 500 i 1000 głosów).

Po zakończeniu weryfikacji głosów poparcia, czyli po 31 stycznia 2021 r., organizatorzy skontaktują się z gminami, które spełniły wymagane warunki projektu. W przypadku pytań – wystarczy wysłać maila na adres: bialo-czerwona@mc.gov.pl.